Historia

Spółka P.P.H.U. REGO z siedzibą w Nowej Wsi, gmina Wronki jest firmą rodzinną powstała w 2004 roku. Przedmiotem naszej działalności jest lakierowaniem detali z tworzyw sztucznych (m.in. PC, PC+ABS, ABS, PA, PBT, PP) oraz metalowych (m.in. stal, aluminium, miedź). Lakierowane przez nas detale można znaleźć głównie w produktach branż RTV/AGD oraz motoryzacyjnej. Wykonujemy usługi lakierowania metodą natrysku z wykorzystaniem farb i lakierów rozpuszczalnikowych tj. chemoutwardzalnych jak i wodno-rozcieńczalnikowych.

W 2008 roku rozpoczęliśmy współpracę w zakresie lakierowania detali z tworzyw sztucznych z wiodącym przedstawicielem branży RTV/AGD w Europeir tj. firmą Amica Wronki S.A. (w portfolio Grupy Amica znajdują się również zagraniczne marki Gram, Hansa i CDA).

W 2009 roku rozszerzyliśmy działalność o lakierowanie detali dla przedsiębiorców branży motoryzacyjnej dzięki czemu lakierowane przez nas detale można znaleźć do produktach m. in. Volvo Polska Sp. z o.o., Scania Polska S.A., MAN Truck & Bus AG, PESA Bydgoszcz SA, MODERTRANS POZNAŃ Sp. z o.o., Carris Lisboa.

Równocześnie poszerzaliśmy współpracę z potentatami branży RTV/AGD tj. Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o. o., Amica Wronki S.A., LG Electronics Wrocław Sp. z o.o., Indesit Company Polska Sp. z o.o.

W 2013 r. rozpoczęliśmy proces restrukturyzacji i modernizacji zakładu produkcyjnego czego efektem jest wybudowanie nowej hali magazynowej, dwóch magazynów zewnętrznych, dwóch kabin lakierniczych, trzech suszarni elektrycznych, a także kompleksowy remont pozostałych hal produkcyjnych.

W 2017 r. zrealizowaliśmy kolejny etap procesu modernizacji przedsiębiorstwa który polegał na wymianie jednej z kabin lakierniczych na nowoczesną kabinę wyposażoną w system chłodzenia wyparnego, nawilżania oraz rekuperacji.

W dniach 20/21.12.2017 P.P.H.U. Rego Sp. Z. O.O. jako jedna z pierwszych lakierni przemysłowych w Polsce przeszyła pozytywnie procedurę audytową pod kątem zgodności Systemu Zarządzania Jakością z normą PN-EN ISO 9001:2015 (czego potwierdzeniem jest certyfikat zgodności wydany przez jednostkę certyfikującą TÜV Nord Polska)

Technologia

Wykonujemy usługi lakierowania metodą natrysku z wykorzystaniem farb i lakierów rozpuszczalnikowych tj. chemoutwardzalnych jak i wodno-rozcieńczalnikowych.

Lakierujemy detale za pomocą lakieru transparentnego oraz w różnego typu kolorach akrylowych, metalicznych, niepalnych zgodnie z normą EN45545, żaroodpornych, antybakteryjnych, soft touch itd. zarówno w technologii jedno, dwu lub trzywarstwowej. Posiadamy również technologię lakierowania antygrafiti tj. odporną na zabrudzenia naniesione przez spray czy flamaster.

W celu uzyskania produktów o najwyższej jakości oraz nieustannego dążenia do perfekcji korzystamy wyłącznie z materiałów produkowanych przez renomowane firmy europejskie m.in. Mankiewicz Gebr. & Co., PETER-LACKE GmbH, NOVOL Sp. z o.o., LANKWITZER POLSKA Sp. z o.o., AkzoNobel Decorative Paints Sp. z o. o., STS-Berg Sp. z o.o., Multichem Sp. z o.o., Teknos Sp. z o.o., DuPont Performance Coatings Poland Sp. z o.o.

W skład naszego parku maszynowego wchodzą m. in. dwie w pełni profesjonalne, sterowane elektronicznie kabiny lakiernicze, dzięki którym jesteśmy w stanie uzyskać najwyższą jakość i powtarzalność produkcji. Najnowsza z nich została uruchomiona w sierpniu 2017 r. Jest to kabina lakiernicza bezpyłowa, skonstruowana, wyprodukowana i dostrojona indywidualnie do potrzeb naszej produkcji. Posiada między innymi system chłodzenia wyparnego, system nawilżania i rekuperacji. Dodatkowo w procesie lakierniczym wykorzystujemy wykonane na nasze indywidualne zamówienie trzy suszarnie elektryczne sterowane za pomocą osprzętu firmy Siemens. Posiadamy dwie myjki ultradźwiękowe wchodzące w skład procesu przygotowania do lakierowania detali z aluminium.

Na skutek rosnących oczekiwań naszych Klientów, kładziemy duży nacisk na odpowiednio dobrany do materiału proces oczyszczania, wstępnej i końcowej obróbki elementów, jak również zachowania maksymalnej czystości we wszystkich pomieszczeniach lakierni.

Dzięki połączeniu produktów najwyższej jakości, odpowiednio dobranym procesom produkcyjnym, najwyższej jakości sprzętowi lakierniczemu gwarantujemy najwyższą jakość wykonywanych usług. Każdy projekt traktujemy indywidualnie, dzięki czemu jesteśmy w stanie spełnić wszystkie wymagania Klienta.

Zobacz też

Koronawirus plakat informacyjny
Koronawirus plakat informacyjny

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny…

Pozytywny wynik audytu Klienta
Pozytywny wynik audytu Klienta

Jest nam niezmiernie miło…

P.P.H.U. Rego sp. z o.o. w prasie branżowej!
P.P.H.U. Rego sp. z…

P.P.H.U. Rego sp. z…

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestująca w obszary wiejskie Operacja, mająca na celu Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa oraz zwiększenie poziomu zatrudnienia na obszarze wiejskim poprzez świadczenia usług w zakresie lakiernictwa współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw Programy Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013